az duyulan ilginç bilgiler

"fıstık gibi" veya "bomba gibi" benzetmelerini aynı durumlarda kullanmak tesadüfi değil. zira fıstık hiç de sandığınız kadar masum değil, dinamit yapımında kullanılan malzemelerden yalnızca biri... .

şansınızın yarı yarıya olduğunu düşünüyorsanız maalesef yanılıyorsunuz... madeni paranın "tura" tarafındaki resim, yazı tarafına göre ağırlık yarattığı için, altta kalma ihtimali daha yüksektir. .

çalışırken mavi mürekkepli bir kalem kullanmayı deneyin; mavi mürekkeple yazılan yazıları siyah mürekkeple yazılanlara oranla daha kolay anımsayabilirsiniz... .

dünya genelinde her gün yarım milyarı aşkın tweet atılıyor ve bu tweetler amerikan kongre kütüphanesi tarafından 2006 yılından bu yana özenle arşivleniyor. .

uykusuzluk size kilo kaybettirebilir!
amma... bütün geceyi uyumadan geçirirseniz vücudunuz fazladan sadece 161 kalori yakar..

bilgisayar gözleri bozar mı?
bilgisayar kullanımı gözlerinizi bozmaz, ancak ciddi boyutta yorar..

dünya üzerinde her gün yeni doğan bebeklerin en az 12 tanesinin yanlış anne babaya verildiğini söylesek?.

aklınızda bulunsun...
yapıştırma amaçlı kullanılan bantları işlem öncesi buzdolabında bekletmeniz halinde çok daha uzun süre dayanmalarını sağlayabilirsiniz!.

1960'larda cıa, rus konsolosluklarında casusluk için, akustik kedicik ismini verdiği programında, cerrahi yöntemle kedilerin içine mikrofon, pil ve anten yerleştirerek kedileri dinleme cihazına dönüştürdü.

dünyanın en uzun süren trafik sıkışıklığı 12 gün sürdü, 100 km kuyruk oluştu ve araçlar günde 1 kilometre ilerleyebildiler.

iletişimleriniz için iletişim sayfamıza gidin!

Gizlilik || Kullanıcı Sözleşmesi