içerik kuralları

sözlük formatının yazarlar tarafından açıkça görülebilmesi için öncelikler "içerik kuralları" hakkında duyuru yapmayı gerekli gördük. sözlük formatının, forumdan en önemli farkı "tanım" zorunluluğu. bununla ilgili ve diğer kurallarla ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır. lütfen başlık açarken ve entry girerken bu maddelere dikkat edelim. 

içerik kuralları; 
1- entryler ilgili başlığa ait tanım içermeli, ilgili başlığa ait örnekler vermeli, başlığı yorumlamalıdır.soru şeklinde başlıklara cevap niteliğinde entry girilmemelidir. 
2- bir başka entry’ye direkt cevap vermek, entry’ler yoluyla diğer yazarlar ile sohbet etmek yasaktır. 
3- entry’ler ve açılan başlıklar imla kurallarına uygun olmalıdır. entryler doğrudan smiley içeremez. görünmez bkz (*) kullanılarak smiley kullanılabilir. 
4- kişilerin ve kurumların tüm hukuki haklarını zedeleyebilecek entry’ler yazmak ve kişisel iletişimin ifşası yasaktır. 
5- telif hakkını ihlal edebilecek link paylaşmak, pornografik içerik veya görsel paylaşmak ve diğer türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırılık oluşturan paylaşımlar yasaktır. 
6- belirlenen kurallara uygun olmayan entry’ler moderatörler tarafından, ilgili yazara sebep belirtilerek yayından kaldırılacaktır. yayından kaldırılan entry, içerik kurallarına uygun hale gelmesi durumunda tekrar yayına alınacaktır. 
7- belirtilen kurallara uygun davranmayan, uyarı almasına rağmen uygun davranmamaya devam eden yazarların üyelikleri, moderatörler tarafından yapılacak oylama ile geçici olarak dondurulabilir veya silinebilir.

iletişimleriniz için iletişim sayfamıza gidin!

Gizlilik || Kullanıcı Sözleşmesi