istifa

istifası istenen belediye başkanlarıyla ilgili neler düşünüyorsunuz ?

sizce istifa etmelerinin istenmesinin asıl sebebi nedir ?
en son yapılan referanfumda akp büyükşehirlerde çok büyük yara aldı,oy kaybına uğradı.ankara,istanbul,izmir,antalya,mersin,adana,balıkesir gibi büyükşehirleri referanfumda kaybetti.gelecek olan başkan seçiminden hüsrana uğramamak için milleti değişim oldduğuna ikna etmesi lazım.bunu en kolayca belediye başkalarını görevden alarak gösteriyor.millete asıl sorunun onlar olduğunu,onlar gidince her şey düzeleceğine ikna etmeye çalışıyor..
ama sorunlar başka yerde;sorunlar bir çok yerde.15 yıllık hükümet boyunca 5 kere eğitim sistemi değişiyor ve halkımız 7 ddn 70 e bunun farkında.solcusu sağcısı akplisi chplisi bizim insanımız hep evladının iyi eğitim alıp yeterli ve güzel bir okula gitmesini ister.bu yüzden akp kendi tabanından bile oy kaybı yaşıyor.bu sadece eğitim politikası zayıflığı bir de bunun ekonomi boyutu var ki o daha karmaşık.
akp nin şu anki çok büyük avantajı kendi seçmen tabanına hitap edecek 2. parti yok merkez sağda.yoksa akpden oy almak çok kolay olurdu.
belki akşener partisi oy alabilir.
kısacası problemler başkanlarda değil;akpnin dış siyaset,eğitim,ekonomi gibi alanlarda çok büyük açıkları ve ayıpları var.
iyi çalıştılar teşekkür ederiz güle güle " mantıksızlık"
bu insanlar senelerdir koltuklarına yapışan kişiler, yeni genç dinamik ve daha iyi işler yapacak kişilere izin vermeyen zihniyet.

umarım yerlerine gelecek kişiler bu zihniyetten uzak olur.
gençlerin oturması daha mantıklı o koltuklarda.
sonrasında büyük bir huzur veren, üzerinden ağırlık kaldıran eylem.

iletişimleriniz için iletişim sayfamıza gidin!

Gizlilik || Kullanıcı Sözleşmesi