nonstopg0

Durum: 211 - 0 - 0 - 0 - 19.01.2018 16:41

Puan: 1389 -

1 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 11

satranç

her oyuncunun sahip olduğu taşlar şunlardır:8 piyon,2 at,2 kale,2 fil,1 vezir ve 1 şah.taşların hareket kabiliyeti ise,piyon başlangıç hariç tek kare;başlangıçta isterseniz çift kare.at l şeklinde hareket eder ve oyunda taş üstünden hareket eden tek taştır.filler,siyah ve beyaz karelerde bulundukları karede çarpraz hareket eder.kale,bulunduğu kareden yatay ve dikey gider.vezir,en hareketli taştır.düz,dikey,çapraz hareket eder.şah ise sağ sol ön arkasındaki karelere gidebilir.

satranç

iki kişi arasında,64 karelik tahta üstünde siyah ve beyaz olmak üzere 16 şarlı taşlarla oynanan strateji ve akıl oyunudur.19.yüzyıldan beri profesyonel olarak turnuvaları ve şampiyonaları düzenlenir.

melih gökçek

koltuğa yapıştığı rivayet edilen,rte ye kafa tutmasıyla tanınan ankara bozkır tilkisi.

kıbrıs

nedense her duyduğumda aklıma kumarhaneler ve mehmet ali erbil gelen yavru vatan.

kahvesozluk

ömrü türk kahvesi kadar uzun;içindeki muabbetlerinde kahve sohbetleri kadar samimi olmasını dilediğim garibanhane.

abdullah efendi

tazesi ile bol köpüklü türk kahvesi muhteşem olan marka.

counter strike global offensive

hile ve hilecilerin cirit attığı,asla valvenin sunucularında oynanmaması gereken fps oyunudur.valve anti chat çok yetersiz.ayrıca 64 tickli serverlara sahip platformdur.
daha iyisi için esea ya da faceit önerilir.

giresun

3 gün aralıksız yağmura çokca rastlanan,sisin bolca ve ansızca karşınıza çıkabileceği;tertemiz yaylalarında berrak ve doğal sular içebileceğiniz cennetin türkiye'deki şubesidir..

giresun

fındığıyla meşhur olan şehir kirazında anavatanıdır.ayrıca şehirde tirebolu,görele,eynesil ilçelerinde çay tarımıda yapılır.

giresun

doğu karadeniz'de ordu ile trabzon arasında bulunan sahil şehridir.yeşillik ile mavinin birlikte mükemmel uyumla insanı büyülen tabiata sahiptir.

discord

bende hiç bir zaman teamspeak etkisi yapamayacak olan çevrimiçi,haberleşme ve sosyal ağ.
nerde o eski cs 1.6 günleri nerde :)

caner erkin'in mete kalkavan'a küfür etmesi

beşiktaş'a yakışmayan bir davranış.şaşırdık mı?tabi ki hayır.söz konusu olan kişi caner.

hltv

thomas' calculus

mühendislikte mat1,mat2,diferansiyel denklemler ve daha nice konuları içinde bulunduran;temel fen bilimlerinde uğraşabilmek için yalanıp yutulması gereken her mühendisin dolabında en altta bulunan ders kitabı.en altta katta bulunur zira bilinir ki kazara kafaya filan düşse beyin tramvası sebebidir.

mühendis

mühendis

eski dilde hendese(geometri) ile uğraşan demektir.
modern çağda ise farklı alanlarda farklı uğraşları olsada esasında problemlere çözüm üreten kişilerdir.

istifa

en son yapılan referanfumda akp büyükşehirlerde çok büyük yara aldı,oy kaybına uğradı.ankara,istanbul,izmir,antalya,mersin,adana,balıkesir gibi büyükşehirleri referanfumda kaybetti.gelecek olan başkan seçiminden hüsrana uğramamak için milleti değişim oldduğuna ikna etmesi lazım.bunu en kolayca belediye başkalarını görevden alarak gösteriyor.millete asıl sorunun onlar olduğunu,onlar gidince her şey düzeleceğine ikna etmeye çalışıyor..
ama sorunlar başka yerde;sorunlar bir çok yerde.15 yıllık hükümet boyunca 5 kere eğitim sistemi değişiyor ve halkımız 7 ddn 70 e bunun farkında.solcusu sağcısı akplisi chplisi bizim insanımız hep evladının iyi eğitim alıp yeterli ve güzel bir okula gitmesini ister.bu yüzden akp kendi tabanından bile oy kaybı yaşıyor.bu sadece eğitim politikası zayıflığı bir de bunun ekonomi boyutu var ki o daha karmaşık.
akp nin şu anki çok büyük avantajı kendi seçmen tabanına hitap edecek 2. parti yok merkez sağda.yoksa akpden oy almak çok kolay olurdu.
belki akşener partisi oy alabilir.
kısacası problemler başkanlarda değil;akpnin dış siyaset,eğitim,ekonomi gibi alanlarda çok büyük açıkları ve ayıpları var.

twitch

bu platformda oyun yayını yapıp aylık geçimini burdan sağlayan adamlar var.twitcher,ülkemizdede yaygınlaşan bir meslek dalu oldu.pintipanda ya selamlar :)

münir özkul

filmlerde bizi güldürsede etkileyici bir şekildede düşüncelerini aktarabilen sanatçıdır.gün gelir mahmut hoca ile eğitimin ve öğrenmenin önemini;yeri gelir yaşar usta ile bize aile ve onur kavramlarını güzelce yansıtır.

hltv

eski cs 1.6 dan beri counter-strike ile ilgili her oyuncuya her turnuvaya her takıma ait veriler barındıran güncel site.şuan popular bir e-spor dalı olan cs-go ile ilgili her şeye ulaşabileceğiniz platformdur.
  • /
  • 11
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 211

tahammül edemediğiniz şeyler

günlük işler peşinde koşarken ayak serçe parmağının ilginç köşelere çarpması.

samimiyetsiz cümleler

sunlar da var:
-ulkede verilen her sehitlerden sonra cikip ekranlarda 'sehitlik en yuksek mertebe allah banada nasip etsin' deyip. binlerce korumalarla dolasip oglunu bedelli asker yaptiran sozde sehitlik sevdalilari.
--'biz millete hizmet icin burdayiz'
---'ben dikdator olsam .......'
----'eyyyy amerika sen kimsin,biz sana mecbur degiliz' diyip abd'den yeni makam ucagi almak....
liste uzar gider....

kahvesozluk

ömrü türk kahvesi kadar uzun;içindeki muabbetlerinde kahve sohbetleri kadar samimi olmasını dilediğim garibanhane.

türkçe vikipedi

ilk kez sayenizde haberim olan site.ben hep orjinelden girerdim yasaklanınca da vpn ile giriyordum.
bundan sonra ordayım.

ayla

bu tür filmlerin artması dileğiyle...konu çok fazla ama yapımcılar hiç işlemiyor bunları.inşallah tutarda türevleri yaygınlaşır.
gidip izlenilmesi gerekir.

ege turu

hep istediğim hususen antik kentleri görmek istediğim güzargah.inşallah bir gün çanakkala'den girip antalya'dan çıkarım.bir de kafadar bir dost olacak var ya...

münir özkul

filmlerde bizi güldürsede etkileyici bir şekildede düşüncelerini aktarabilen sanatçıdır.gün gelir mahmut hoca ile eğitimin ve öğrenmenin önemini;yeri gelir yaşar usta ile bize aile ve onur kavramlarını güzelce yansıtır.

atatürk

saygı çerçevesinde herkes eleştirilebilir.demokratik toplumların temal disiplinidir herkesi doğrusu ile yanlışıyla eleştirebilmek.
tanım:ülkenin,cumhuriyetin kurucu cumhurbaşkanı;çokça borçlu olduğumuz asker ve siyaset insanı.hepimize demokrasiyi armağan etti.

iletişimleriniz için iletişim sayfamıza gidin!

Gizlilik || Kullanıcı Sözleşmesi