wordtaboo.com

ingilizce öğrenmek ve gerçektende sınavlara hazırlanmak için iyi bir site.
telaffuz'ları bizzat film sahnelerinden dinleyebiliyorsunuz.

kelime hazneninizi nasıl geliştirir?

bir çok gelişmiş öğrenme, quiz ve analiz modülleri ile kelime haznenizin çok hızlı gelişmesini sağlar.

kelime defterinizi oluşturun
bildiğiniz ve öğrenmek istediğiniz kelimeler ile kelime defterinizi oluşturabilirsiniz. böylece kelimelerini öğrenmek istediğiniz bir kaynağın (yüklediğiniz pdf veya txt dosya ya da sistemdeki okuma parçaları, şarkılar, sınavlar vb.) içerisindeki bilmediğiniz kelimelere anında ulaşabilirsiniz.

kelime anlamlarına hemen erişin
wordtaboo'da bir metni okurken, bir şarkıyı dinlerken ya da bir film sahnesini izlerken bilmediğiniz kelimelere tıklayarak sayfanın alt bölümünde kelimenin anlamını anında görebilirsiniz, aradığınız kelime ile ilgili film sahneleri, örnekler ve eş anlamlarına da erişebilirsiniz.

orjinal kaynaklardan öğrenin
okuma parçaları, filmler, şarkılar, populer kelime listeleri, sınavlar ile ingilizce kelime haznenizi geliştirebilirsiniz. kelime defterinizi oluştumaya başladıktan sonra bir kaynaktaki bildiğiniz, kelime defterinizde olmayan kelimeleri anında görebilirsiniz.

pdf ve txt dosayası analiz edin
yükleyeceğiniz pdf ve txt dosyalarındaki tüm kelimeleri analiz ederek içerisindeki bildiğiniz ve kelime defterinizde olmayan kelimelere anında ulaşabilirsiniz bu kelimeleri öğrenme metodları ile öğrenebilir, tamamını listeleyebilir ya da excel olarak da indirebilirsiniz.

kelime listelerinizi oluşturun
karşılaştığınız kelimeleri bir kelime listesi altında toplayabilir veya kategorik olarak farklı listeler oluşturabilirsiniz, öğrenme metodları ile bu listeler üzerinde çalışabilir diğer kaynaklarda olduğu gibi excel olarak anlamları ile beraber indirebilirsiniz.

kelimeleri excel olarak indirin
bir kaynaktaki (kelime listesi, okuma parçası, film, müzik ya da yüklediğiniz bir pdf kitap vb.) tüm kelimeleri excel dosyası olarak anlamları ile beraber indirebilirsiniz. örneğin 2012 kpds sonbahar sınavındaki tüm kelimeleri ya da sadece bilmediklerinizi excel formatında indirebilirsiniz.
filmler ve müzikler ile gerçek ingilizce'yi öğrenin!

ingilizce kelimeleri ilginizi çeken kaynaklar üzerinden öğrenme fırsatı bulacaksınız.

http://wordtaboo.com/
kesinlikle faydalı bir kaynak

iletişimleriniz için iletişim sayfamıza gidin!

Gizlilik || Kullanıcı Sözleşmesi